STATUT STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO „Korelacje”
ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Stowarzyszenie nosi nazwę „Stowarzyszenie Artystyczne “Korelacje” (zwane dalej Stowarzyszeniem) działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U.01.79.855 ze zmianami) oraz niniejszego statutu.
- Stowarzyszenie ma charakter otwarty i działa na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Jego siedzibą jest Warszawa.
- Stowarzyszenie opiera swoją działalność na społecznej pracy ogółu członków; do prowadzenia spraw może zatrudnić pracowników.
- Stowarzyszenie posiada osobowość prawną, ma prawo zawierać porozumienia i umowy o współpracy oraz może być członkiem organizacji krajowych, zagranicznych i międzynarodowych o tym samym i podobnym profilu działania.
- Stowarzyszenie ma prawo używania znaków, odznak i pieczęci zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, zostało powołane na czas nieokreślony.
ROZDZIAŁ II CELE I SPOSOBY REALIZACJI
- Aktywne popieranie idei symbiozy między sztuką wizualną, teatralną, audiowizualną oraz filmową.
- Upowszechnianie wiedzy o życiu i spuściźnie artystycznej Helmuta Kajzara, Jolanty Lothe (i jej rodziny), a także promocja twórczości kreatywnych członków Stowarzyszenia.
- Tworzenie społeczności artystycznej, wspieranie wymian międzynarodowych, promowanie walorów gościnności i dialogu.
- Wspieranie integracji międzypokoleniowej.
- Działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie digitalizacji, archiwizacji, udostępniania, promocji dóbr kultury i sztuki.
- Działalność na rzecz wspierania i promocji artystòw oraz różnych form aktywności twórczej.
- Celem Stowarzyszenia realizowane będą poprzez:
- a) produkcję i prezentację wystaw, organizowanie spotkan i sesji naukowych, tworzenie projektow filmowych oraz przedstawien.
- b) Organizowanie warsztatow zwiazanych z celami Stowarzyszenia, dyskutowanie i analizowanie materiałów audiowizualnych o twórcach kultury,
- c) tworzenie stron i portali internetowych w celu rozpowszechniania kultury, sztuki i oświaty d) Pomoc artystom w realizacji ich projektów
- e) współpracę z osobami i instytucjami oraz organami państwowymi i samorządowymi w kraju i poza jego granicami,
- f) wydawanie i rozpowszechnianie materiałów związanych z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- 13. Wskazana w punktach 6-11 działalność pożytku publicznego może być realizowana zarówno w formie odpłatnej jak i nieodpłatnej.